Финале Рагби Цупперса: Сент Џонс је победио Емануела са 18-10

Џонс је победио у финалу Рагби Куперса са снажним учинком против Емануела. Покушаји у оба полувремена блуза Хуга Келија и Томија Паскоа били су довољни против живахног Емануела.

Коначно, Џонсов супериорни пакет показао се као Ема уморна у другом полувремену. Њихова леђа су се укључила и Ема једноставно није могла да се упореди са њиховом физичком способношћу или садржава преломе линија. Мајк Филипс је био одличан за Ему док је Кели носила моћ и намеру. Ема ће жалити због пропуштене шансе у првом полувремену, али Џон је био тај који је истрчао заслужене победнике и додао рагби Куперсе свом успеху на фудбалском турниру.

шок

Џона са раним притиском

Пред великом гомилом на Грејнџ Роуду, Џон је морао напорно да ради да би показао своју физичку снагу док је Ема боље почела. Филипс је шутирао прве поене на утакмици пеналом након што је Џонс био спор у повлачењу из брзог пенала. Филипс је убрзо имао другу прилику за још три бода, али његов покушај је пропао.

Испоставило се да је Ема била на снази и њихове присталице су биле много гласније, али Џонови су убрзо били у одбору. После серије офсајда, Џон је избио у угао док се Ема припремала за Џонов ударац. Чинило се као да га је Ема задржала, али Џонов чопор, заједно са четири блуза, нашао је други ветар и Кели је отишла на први покушај меча.

Линије су ретко биле глатке

како изгледају савршене сисе

Промашена је конверзија и при резултату 5-3 Ема је имала сјајну шансу. Крило Оли Кар се пробио након глатког потеза бекова, али Илиа Черезов, још један плави, је урадио изузетно добро да се ухвати у коштац са Каром у додир.

Како се полувреме назирало, чуо се први рефрен „Радије бих био на Оксфорду“, али Џон је био на врху. Подмуклим кратким ударцем Џона у сопствених 22, Џејми Крафорд је јурио по терену, али његов ударац није успео и стране су ушле са резултатом 5-3.

Друго полувреме је почело тако што је сунце зашло и Емма је изашла на одушевљен пријем и били су им потребни навијачи јер су убрзо били под притиском. Џон је стигао до Еммине 22 и били су неумољиви док су непрестано тукли Емину одбрамбену линију. Ема је направила низ огромних покушаја да задржи Џона на одстојању, али Џонов је на крају зарадио сцрум. Добро су одрадили трку и Паско је постигао Џонсов други покушај. Џејмс Клиф је послао конверзију.

Гранге Роад је био препун за меч

Са резултатом 12-3, присталице Еме су се пробудиле за много гласније извођење „Радије бих био на Оксфорду“, али је Џон убрзо повећао предност. Клиф је преко пенала направио резултат од 15-3 након Еммине недисциплине при слому.

Како је утакмица пролазила сат времена, Ема је почела да доводи своје замене док су тражили пут да се врате у меч. Међутим, Џон је био тај који је постигао следећи гол, пошто је Клиф шутирао преко свог другог пенала да би његов резултат постигао десет за меч.

Георгиа у ангус тангама и савршеном сноггингу

Утакмица је измицала Емми, али су уз урлање навијача удвостручили напоре и постигли заслужену утеху преко плавог Себа Тулија. Сенди Меклири је постигао седам поена, али време је истекло и Џонови су били шампиони.